Itt a magyar válasz a lengyel külügyminiszter elképesztő húzására
Mint ismert: a Radosław Sikorski vezette lengyel külügyminisztérium éles diplomáciai támadást indított Magyarország ellen.
Szijjártó Péter a kormány nevében stratégiai együttműködési megállapodást kötött a LEGO Manufacturing Kft.-vel.
A megállapodást Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági ügyekért felelős államtitkára és Martin Svejda, a LEGO beruházási igazgatója írta alá. Jelen volt Tom Nørring, a Dán Királyság magyarországi nagykövete, valamint Jesper Hassellund Mikkelsen, a LEGO Manufacturing Kft. ügyvezető igazgatója.
Szijjártó Péter az aláírás előtti beszédében kiemelte: ez a megállapodás többről szól, mint egy kormány és egy nagyvállalat megegyezése a termelésről, a magyar beszállítókról és a munkahelyteremtésről. Ez a megállapodás az értékközösségről is szól Magyarország és a LEGO között, hiszen az aláíró felek értékrendjének középpontjában a család áll. Kifejtette, hogy a magyar kormány az intézkedéseivel, például az adórendszer gyermekbaráttá alakításával támogatja a családokat, a LEGO pedig megmaradt családi tulajdonban álló vállalatnak, és ezt a szemléletet érvényesíti mindennapi üzleti tevékenysége során. A dán vállalat elismerésre méltó társadalmi szerepvállalással rendelkezik – tette hozzá.
Szijjártó Péter szerint a LEGO jól láthatóan lehetőségként tekint a válság időszakára, hiszen beruház, növeli termelését, bővíti kapacitását, és ezzel a hozzáállással sikert sikerre halmoz. A vállalatcsoportról szólva elmondta, hogy az elmúlt három évben 40 százalékkal növelte bevételeit világméretekben, Magyarországon pedig ezalatt 8-ról 12 milliárd forintra emelkedett a bevétele. A LEGO világszerte 12 ezer embert foglalkoztat és a cég üzleti eredménye tavaly 25 százalékkal nőtt.
A LEGO példája is azt bizonyítja, hogy azok járnak el helyesen, akik a válságra lehetőségként tekintenek, és az elmúlt években Magyarország is hasonlóan cselekedett – mondta az államtitkár. A kormány jelentősen átalakította az adórendszert, csökkentette a vállalkozók adminisztratív terheit, átszervezte az oktatási rendszert, hogy piacképes tudású szakemberek kerüljenek ki a munkaerőpiacra, létrehozta Európa legrugalmasabb munkaügyi szabályozási rendszerét és jelentősen megnövelte a kutatás-fejlesztésre fordított támogatásokat - sorolta. Hozzátette, hogy mindezekkel az intézkedésekkel egyre közelebb kerül hozzánk az a cél, hogy Európa termelési központjává váljunk.